Prodejní místa a sortiment

Adventní trhy v parku na Moravském náměstí jsou koncipovány jako společný kulturně-obchodní prostor, ve kterém se potkávají kvalitní řemeslníci, obchodníci zaměřující se na prodej tematického zboží,  zástupci charitativních a neziskových organizací, dobrá gastronomie a bohatý kulturní program.
Náplň adventních trhů:
– prodej tradičních i moderních řemeslných výrobků a dárků
– prodej nápojů a občerstvení (kuchyně nabízející kvalitní gastronomii)
– workshopy a přednášky
– kulturní prostor – divadlo, hudba, zábava pro děti

ADVENT_plakat_v02_hires

NEZISKOVÉ ORGANIZACE

Charitativní antikvariát

Charitativní antikvariát je brněnská dobročinná akce pro všechny milovníky knih. Lidé nosí přečtené a nepotřebné knihy do adventního Charitativního antikvariátu, který je zřízen na krátkou dobu v předvánočním období. Nepotřebné knihy, které darujete, jsou prodávány za symbolické částky většinou od 5 do 60 Kč. Tak jako v předchozích letech bude letos celá částka za prodej knih použita na financování ubytovny pro rodiče onkologicky nemocných dětí v Brně Černých Polích prostřednictvím Nadačního fondu dětské onkologie Krtek.

http://www.charitativniantikvariat.cz/

ant antik

Petrovské dobroTY

V Jurtě Rádia Petrov se můžete dozvědět o aktivitách tří institucí. Jsou jimi Útulek Tibet, Hospic Svaté Alžběty a Liga vozíčkářů. Vhozením libovolné finanční částky do jednotlivých kasiček můžete přispět na aktivity dané organizace.

Můžete se těšit také na nějaké ty dobroty a celý advent vás tu také bude čekat ve vybraných dnech speciální kreativní program pro děti.

https://www.facebook.com/events/167339633859321/

petro      petrov

petr

Dejte nám šanci – hospic pro staré, týrané a handicapované psy

Hospic poskytuje přechodný či trvalý domov psům starým, týraným, nemocným či handicapovaným, psům opuštěným, vyhozeným z množíren…. Eliška a Martin se jim snaží uzdravit rány na těle i na duši svou oddanou dvacetičtyřhodinovou péčí ….Snaží se napravit to, co jiní pokazili a učí psy znovu věřit lidem. Za tři roky, co spolek oficiálně existuje, změnili život bezmála stovce psů. Krom péče o psy na Hospicu se zabývají také osvětou – pořádají besedy ve školách, školkách či dětských domovech.

http://www.dejtenamsanci.cz/

psíhos

Seniorský advent

Senioři mají často hluboko do kapsy, přesto by rádi vyrazili na trh, dali si kávu, nakoupili dárečky. Seniorský advent jde seniorům naproti, nejen nabídkou tradičních českých chutí a výrobků, ale i cenou. Navíc držitelé karty SENIOR PASY zde mají tureckou kávu nebo čaj skutečně za pár korun. Seniorům dostanou možnost si před Vánoci přivydělat, pobýt mezi novými lidmi, být aktivní.  Na stáncích Seniorského adventu jsou však vítáni všichni (nejen ve věkové kategorii 55+). Každým nákupem přispějete na Nadační fond Krtek.

https://www.facebook.com/Seniorsk%C3%BD-Advent-1767692746856756/

senad

Funky dog

FUNKY DOG je stylová značka, která pomáhá zvířatům v nouzi. Hlavním produktem jsou motýlky pro psy, které jsou stylové, elegantní a zároveň podporují útulky. 20 až 30% z prodejní ceny putuje útulkům a dalším organizacím, které se věnují záchraně zvířat.

https://funkydog.cz/

fund

Diecézní charita Brno

Diecézní charita Brno (DCHB) podává pomocnou ruku velké škále skupin lidí v nouzi. Poskytuje ošetřovatelskou péči, služby, péči a pomoc seniorům, lidem s handicapem, lidem bez domova, nevyléčitelně nemocným, matkám v tísni či cizincům. Věnuje se také humanitární pomoci, dobrovolnické činnosti a vzdělávacím aktivitám. Přispět na tuto bohatou škálu podpory a pomoci můžete do kasičky na Moraváku.

http://dchb.charita.cz/

char